22 lipca 2014

Trójmiasto | Wyniki rozdania

Dzisiejszy post troszkę inny niż wszystkie. Ci, którzy śledzą mój fp wiedzą, że w niedziele miałam rodzinny wypad do Gdańska, tak naprawdę byliśmy tam i w Gdyni i na chwilkę w Lęborku. Do Trójmiasta jeździmy co roku, to już taka nasza tradycja :) 
W tym poście również ogłoszę wyniki pierwszego rozdania :)
Ciekawi? Zapraszam <3
Wyjechaliśmy z domu po godzinie 8. Standardowo bułeczki i picie zabrane w torbie, która utrzymuje zimno. W takie upały to podstawa, tak samo jak klima ;)
Część drogi jak zawsze słuchałam muzyki na słuchawkach, ale później jakoś mi się znudziło.Drogę "tam" prowadziła moja mama. Na wjeździe do 3miasta spotkały nas małe korki, ale to standard. 
Pierwszym "przystankiem" było Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.


 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni jest instytucją kultury, której celem jest łączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę. Centrum Nauki EXPERYMENT pozwala gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata.
 
Interaktywna wystawa jest trzonem Centrum, a wokół niej prowadzonych jest wiele działań mających na celu komunikowanie nauki w atrakcyjny sposób, takich jak:
 • pokazy naukowe
 • warsztaty (z dziedzin takich jak fizyka, chemia, astronomia, matematyka czy archeologia)
 • wykłady
 • działania na piknikach i festynach naukowych i ekologicznych
 • przyrodnicze zajęcia terenowe
 • Akademia EXPERYMENTU (cykl wykładów dla rodzin z dziećmi, prowadzonych przez wykładowców akademickich)
 • zajęcia dla grup szkolnych
 • działania dla nauczycieli: seminaria, warsztaty, udostępnianie przenośnych zestawów eksperymentów
 Budynek z zewnątrz wygląda bardzo nowocześnie i w środku również tak jest. Nie mam za dużo zdjęć, bo skupiałam się na obejrzeniu i użyciu dostępnych stanowisk z eksperymentami. Między innymi można było wywołać fale w naczyniu, fale przy użyciu decybeli i MHz, sprawdzić jak zachowuje się powietrze w glicerynie, wodzie i mieszance tych cieczy, krzyknąć w specjalnej kabinie i sprawdzić ile decybeli potrafimy wydobyć z siebie, zobaczyć jak widzą zwierzęta, "stworzyć" tęczę, wykonać doświadczenie, którego skutkiem jest zamarznięcie kropli wody przy użyciu ciśnienia, poukładać narządy w ciele człowieka i wiele innych.
Choć byłam troszkę zawiedziona, bo niektóre z stanowisk były nieczynne.


Obok była piaskownica ala stanowisko archeologiczne, gdzie można było wykopać kości :) Idealne dla dzieci.
 

 Tu można było się dowiedzieć o pracy ucha. A tu z mamą układałyśmy elementy komórek, tylko trzeba być niewiarygodnie dokładnym bo wystarczy umieścić pół cm dalej jakiś element a już urządzenie nie zalicza.  Mój brat "pompujący" wodę

Ogólnie Centrum idealne jest dla dzieci, młodzieży głodnych wiedzy, interesujących się technologią jak i najprostszymi reakcjami. 

Następnie pojechaliśmy do Gdańska na spacerek, nigdy mi się to nie nudzi :)


 Piękni, młodzi, zakochani :) Rodzice :)


Po takich atrakcjach trzeba coś było zjeść, zawsze chodziliśmy do Jadalni pod Zielonym Smokiem, ale tym razem udaliśmy się do Gdyni na... kebaba.


Wracając każdy z Nas zasypiał.. no oprócz taty, który prowadził w drogę powrotną. Wracając zahaczyliśmy o Lębork gdzie poszliśmy na lody :)

Byłam tak zmęczona, że od razu po dotarciu do domu padłam.

A teraz obiecane wyniki rozdania :)
Drogą losowania rozdanie wygrywa:


Gratulacje dla zwyciężczyni :* I dziękuję wszystkim za wzięcie udziału, mam nadzieję, że zostaniecie ze mną. Na pewno będą jeszcze u mnie konkursiki :)

Buziaczki :* 
 

11 komentarzy:

 1. Lubię także spacery po starówce w Gdańsku
  ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej! :) Wygrałam- strasznie się cieszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę Trójmiasta!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już w tym roku w Trójmieście byłam, ale mam głęboką nadzieję, że uda mi się w sierpniu wybrać tam po raz kolejny- uwielbiam te rejony! ♥ :))

  Pozdrawiam :*
  stylstynka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako dziecko byłam w podobnym centrum nauki w Kopenhadze. Niezapomniane przeżycia :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję wygranej :) a co do tego Centrum Nauki to z chęcią bym się tam wybrała :) rewelacyjna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. bylam keidys w Trójmiescie bardzo milo wspomniam ta wycieczke :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że macie taką tradycję. Ja co roku staram się jeździć chociaż na chwilę nad polskie morze. Mimo innych wyjazdów jakoś tak nadal mnie ciągnie nad Bałtyk. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. widać, że fajnie spędziłaś czas :)
  Pozdrawiam cieplutko ♥
  Chciałabym też prosić Cię o pomoc, jeżeli możesz to zajrzyj do mojej 1 notki, z góry dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, zarówno pozytywny jak i negatywny jest dla mnie bardzo ważny i sprawia, że prowadzenie bloga jest jeszcze ważniejsze.
Dziękuje bardzo i serdecznie zapraszam do ponownego odwiedzenia bloga, w celu ułatwienia zapraszam do dołączenia do witryny jako obserwator
Pozdrawiam :)